مراجعین محترم برای استفاده کامل از امکانات وب سایت از مرورگر Mozilla FirefoxیاGoogle Chrome استفاده نمائید.
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

نظام ارجاع الکترونیک

جلسه هماهنگی برای راه اندازی نظام ارجاع الکترونیک در بیمارستان سوم شعبان دماوند

بنا به گزارش روابط عمومی بیمارستان سوم شعبان جلسه ای با حضور دکتر خیر خواه ، مدیر محترم شبکه بهداشت درمان و دماوند  و دکتر مسلمی فرد، رئیس بیمارستان و معاونین و مدیران شبکه بهداشت و درمان دماوند  و بیمارستان و نمایندگان معاونت محترم درمان دانشگاه در مورخ 98/4/24 در سالن جلسات اداری این مرکز برگزار گردید. در برنامه نظام ارجاع، پزشک خانواده و تیم سلامت، سلامت افراد و خانوارهای زیر پوشش خود را مدیریت می کنند و پس از ارجاع فرد به سطوح تخصصی، مسوولیت پیگیری اقدامات توصیه شده را نیز به عهده دارند. و این مرکز اولین بیمارستان پایلوت دانشگاه شهید بهشتی انتخاب گردیده تا مراجعین از خدمات تخصصی برخوردار گردد.

دکتر خیر خواه ، مدیر شبکه بهداشت و درمان دماوند گفت: در حال حاضر سه سطح در نظام ارجاع در نظر گرفته شده است، خدمات سطح یک در مراکز خدمات جامع سلامت روستایی و شهری، سطح دوم شامل خدمات تخصصی در واحدهای سرپایی و بستری در کلینیک‌ های تخصصی و بیمارستان ها ارایه می شود و سطح سوم نیز شامل خدمات فوق تخصصی است.

دکتر مسلمی فرد، رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند فرمودند:  برنامه نظام ارجاع الکترونیک در بستر پرونده الکترونیک بیماران، تحول بزرگی در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به شمار می ‌رود که با اجرای آن باعث مدیریت هزینه بیماران، جلوگیری از انجام خدمات اضافی و هدر رفتن منابع و همچنین استمرار خدمات و در نهایت تکمیل پرونده الکترونیک سلامت می شود که نوید دهنده استقرار پزشکی خانواده بصورت واقعی  و اجرایی در کشور است.

در این جلسه فرآیند ارجاع الکترونیک از سطح 1 به سطح 2 بررسی و  راجع به مشکلات و سوالات مطرح  شده در این باره توضیحاتی ارائه شد.

در این جلسه مهندس موسوی تشریح نحوه پذیرش بیمار در مرکز بهداشت را بیان نمودند. در ادامه مهندس لطفی نیا  در مورد تشریح ارتباط  نرم افزار سیب با سامانه HISو میان افزار وزارت بهداشت توسط و نحوه ارسال نتیجه معاینه پزشک به وزارتخانه را مطالبی را بیان نمودند.

در ادامه دکتر شفق  بررسی فرایند اجرای طرح بصورت عملیاتی توسط و هم اندیشی با اعضای جلسه راجع به پیش بینی مشکلات موجوع و احتمالی را بیان نمودند.

 


١٣:٥٥ - دوشنبه ٢٤ تير ١٣٩٨    /    عدد : ٨٠٥٥١    /    تعداد نمایش : ٢٠٨


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس:دماوند_جیلارد_بالاتر از دانشگاه آزاد اسلامی سما_روبروی پزشگی قانونی.

تلفن : 763219781- 021
سامانه پیامک: 10000038