مراجعین محترم برای استفاده کامل از امکانات وب سایت از مرورگر Mozilla FirefoxیاGoogle Chrome استفاده نمائید.
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت هفته جهانی شیر

برگزاری کارگاه آموزشی فوریت های مامایی

بسمه تعالی

برگزاری کارگاه آموزشی فوریت های مامایی در بیمارستان سوم شعبان دماوند.

به همت واحد آموزش بیمارستان ، کارگاه آموزشی فوریت های مامایی در روز دوشنبه مورخ 97/5/15  در سالن آمفی تئاتر بیمارستان  برگزار شد

بنا به گزارش روابط عمومی بیمارستان این کارگاه آموزشی یک روزه که در راستای اجرای برنامه های ابلاغی وزارت بهداشت در جهت کاهش مرگ و میر مادران برگزار شد، متخصصان زنان و زایمان، پزشکان عمومی،  پرستاران و ماماهای شاغل در بیمارستان حضور داشتند.

دکتر پروین ناظر فصیحی ، متخصص زنان و زایمان بیمارستان  به عنوان مدرس در این کارگاه آموزشی، موضوعاتی همچون خونریزی های سه ماهه های اول، دوم و سوم دوران بارداری، خونریزی های پس از زایمان، اختلالات فشارخون در بارداری، تب و عفونت های پس از زایمان، بیماری های قلبی در بارداری و زایمان و مراقبت های مراحل اول، دوم، سوم و چهارم پس از زایمان تا ترخیص متخصص زنان ، بیان نمودند.

در این کارگاه آموزشی به مناسبت هفته جهانی شیر مادر مطالبی در خصوص ترویج تغذیه با شیرمادر و مزایای تماس اولیه مادر و نوزاد از قبیل برقرای پیوند عاطفی مادر و نوزاد ، تضمین شیردهی موفق ، کاهش مرگ و میر نوزاد ، ثبات ضربان قلب و تنفس نوزاد و تنظیم قند خون نوزادی و کاهش گریه نوزادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

  در ادامه کارگاه ،پس از ارائه هر کدام از موضوعات بصورت تئوری، شواهد به صورت نمایش فیلم به همراه ارائهCase مرگ مادری و تحلیل علل مرگ بررسی شد

.


١٤:١٢ - شنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٦٥٦٩٠    /    تعداد نمایش : ٥٣٩


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: