مراجعین محترم برای استفاده کامل از امکانات وب سایت از مرورگر Mozilla FirefoxیاGoogle Chrome استفاده نمائید.
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

افتتاح چند بخش جدید

افتتاح بخش سی تی اسکن و کلینیک تخصصی ویژه بیمارستان سوم شعبان دماوند

در تاريخ 96/11/16 طي مراسمی با حضور دکتر جان بابایی ، معاون وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، دکتر تواهن ، معاونت محترم استاندار ،دکترآقاجانی، رئیس محترم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و هیئت رئیسه محترم دکتر میرهاشمی محترم معاون محترم درمان دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي، ،جناب آقای مهندس صفری، فرماندار محترم شهرستان دماوند و حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا فتاح دماوند، امام جمعه محترم شهرستان دماوندو روسای ادارات و خیرین سلامت و اعضاء هیئت امناء بیمارستان و جمعي از روحانيت معزز شهر،  رئیس شورای شهر و شهرستان دماوند و اعضاء محترم شورای شهر و شهرستان دماوند بخش سی تی اسکن و کلینیک تخصصی ویژهبیمارستان افتتاح و مورد بهره برداري قرار گرفت.

در این مراسم ضمن خوش آمد گویی توسط ریاست محترم مرکز به میهمانان عزیز در خصوص طرح تحول نظام سلامت گفت: این طرح باعث شد تا بخش قابل توجهی از مشکلات مردم و نظام سلامت حل شود.

رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند حضور خیرین دراحداث بخش‌های مختلف بیمارستان سوم شعبان دماوند را زمینه‌ساز ارتقای این بیمارستان دانست و با اشاره به افتتاح مصلای چند منظوره بیمارستان سوم شعبان دماوند،گفت: این مصلی از نیازهای ضروری بیمارستان می‌باشد که با توجه به زیرساخت آن در مواقع اضطراری و بحران با طراحی انجام شده به مدت ۱۵۰دقیقه تبدیل به یک اورژانس می‌شود

.

دکتر مسلمی‌فرد درخصوص ساخت انبار مرکزی بیمارستان سوم شعبان دماوند با اعتباری بالغ‌بر سه میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال توسط یکی از خیران، بیان کرد: این انبار بسیار مناسب و موجب ساماندهی تجهیزات و افزایش فضای درمانی بیمارستان خواهد شد. وی با اشاره به افتتاح سالن انتظار بیمارستان سوم شعبان دماوند به نام خیرین گرانقدر گفت: با این اقدام وضعیت رفاهی بیماران بستری در بیمارستان و مراجعین آنها بسیار مطلوب‌تر شده است.

دکترمسلمی‌فرد با اشاره به همکاری ویژه خیران در احداث بخش‌های مختلف بیمارستان سوم شعبان دماوند بیان کرد: حضور ویژه خیران در احداث بخش‌های مختلف، زمینه‌ساز ارتقاء این بیمارستان می‌باشد که خوشبختانه در این راستا حدود ۵۰میلیارد ریال طی دو سال گذشته تجهیزات خریداری گردید.

وی با بیان اینکه تکریم ارباب رجوع یکی از مسائل مهمی بوده که در بیمارستان سوم شعبان دماوند مورد توجه قرار گرفته است، بیان کرد: نوبت‌دهی تلفنی درمانگاه و اجرای کامل سیستم فراخوان، مانیتورینگ وضعیت بیمار هنگام ترخیص ، مانیتورینگ وضعیت بیمار در اطاق عمل، قرار دادن دستگاه POSدر تمام بخش‌ها متصل به صندوق و ... از اقدامات انجام شده در بحث تکریم ارباب رجوع است.

دکتر مسلمی فرد در خصوص تجهیزات پزشکی که در دو سال گذشته به بیمارستان اضافه شده عنوان کرد حدود 60 نوع دستگاه و تجهیزات مختلف از جمله دستگاه رادیولوژی دیجیتال- سیستم پکس( عدم نیاز به فیلم رادیولوژی) –فتال مانیتورینگ-  30عدد تخت جدید بستری –ماشین بیهوشی پیشرفته- دستگاه سونوگرافی پیشرفته - دستگاه C-Armویژه عملهای ارتوپدی-سل کانتر –دستگاه نوار عصب و عضله- مانیتورهای پیشرفتهCCU- دستگاه اتوآنالایزر و بسیاری از موارد که برزگترین آنها دستگاه پیشرفته 16 اسلایس سی- تی- اسکن است به بیمارستان وارد شده است.

وی در خصوص دستگاه سی- تی اسکن گفت : این دستگاه از کشور آلمان بواسطه شرکتهای تحت نظارت وزارت بهداشت وارد شده است نقش بسیار موثری در ارائه خدمات درمانی به مراجعین را خواهد داشت و نیاز اعزام بیماران به تهران را برطرف می نماید.

وی افزود: کلینیک ویژه بیمارستان سوم شعبان دماوند با مساحت۷۰۰مترمربع دردوطبقه احداث شده است و با راه اندازی آن، بسیاری از خدمات تخصصی و فوق تخصصی به بیماران این شهرستان ارایه می شود. همچنین با بهره برداری از بخش سی تی اسکن نیز شاهد پیشرفت خدمات سلامت در شرق تهران خواهیم بود و بیماران از مراجعه به تهران برای دریافت این نوع خدمات تشخیصی بی نیاز خواهند شد

.

دکتر جان بابایی، معاون محترم وزیر بهداشت ، ضمن خیر مقدم به مهمانان محترم و اجرای موفق طرح تحول نظام سلامت در کشور اشاره کرد و افزود: هدفی که اجرای این طرح دنبال می کند و خوشبختانه همه به آن اذعان دارند، رضایت مردم بود که حاصل شد و امیدواریم ادامه طرح بزرگ و ملی تحول نظام سلامت، منشاء خیر همیشگی را همواره برای ایران اسلامی به همراه داشته باشد.

دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت در مراسم افتتاحیه پروژه‌های بیمارستان سوم شعبان شهرستان دماوند ضمن بیان سخنانی اظهار داشت: کارهای بزرگی در حوزه سلامت آغاز شده است، به طوری که بیش از این در بخشی از شهرهای کشور حتی ۵پزشک عمومی وجود نداشت؛ ولی هم اکنون ۶۰۰۰نفر از پزشکان متخصص در مناطق محروم کشور در حال خدمت رسانی هستند.

در ادامه ایشان فرمودند: طرح تحول سلامت شامل برنامه ای در راستای سیاست‌های جمعیتی بود که براساس آن زایمان طبیعی رایگان شد و تلاش‌های زیادی نیز در جهت ترویج زایمان طبیعی صورت گرفت. در ابتدا چالش‌های زیادی در فرهنگ عمومی وجود داشت اما در حال حاضر آمار زایمان طبیعی نیز افزایش پیدا کرده است.در بسیاری از بیمارستان و شهرها بخش‌های زایمانی تجهیز شد و ارتقا پیدا کرد.

دکتر جان بابایی نیز از همیاری مردم، خیرین برای رفع مشکلات نظام سلامت در این منطقه خبر داد و اذعان داشت: دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برای افزایش سرانه خدمات در این منطقه تنها و بدون پشتوانه نخواهد ماند.

وی با اشاره به اهمیت کلینیک های ویژه در ارایه خدمات درمانی گفت: این مراکز با ارایه خدمات تخصصی، از بار ارایه خدمات درمانی در مراکز درمانی پایتخت می کاهد و سرعت دسترسی بیماران به این خدمات را افزایش می دهد.

معاون درمان وزارت بهداشت در ادامه سخنان خود با اشاره به لزوم توسعه خدمات درمانی در شرق تهران افزود: با همکاری و حضور دکتر آقاجانی که از پیشگامان و طراحان طرح تحول نظام سلامت می باشند، انشاءا... توسعه خدمات بهداشتی درمانی در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزایش می یابد

.

 در ادامه  دکتر آقاجانی ،رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با ابراز خرسندی از توسعه خدمات درمانی و بخصوص راه اندازی کلینیک های ویژه، افزود: درجریان طرح تحول نظام سلامت اتفاق های بزرگی در توسعه زیرساخت های درمانی روی داده است. بطوری که در حوزه خدمات بیمارستانی و سرپایی، خدمات جدیدی ارایه شده است. همچنین ۱۲۰۰پروژه عمرانی تعریف و اجرا گردیده که ۲۵۰مورد آن مربوط به کلینیک های ویژه می باشد و امروز خرسندیم که شاهد افتتاح یکی از این ۲۵۰مورد کلینیک ویژه در شهرستان دماوند هستیم.

وی همچنین با اشاره به ارایه خدمات تخصصی و فوق تخصصی در جریان طرح تحول نظام سلامت گفت: حدود ۱۵۸میلیون ویزیت تخصصی و فوق تخصصی توسط ۱۴هزار پزشک متخصص انجام شده است.

وی با اشاره به جمعیت ۴/۵میلیونی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، این دانشگاه را صاحب بزرگترین جمعیت تحت پوشش در کشور دانست و اظهار داشت: توسعه زیرساخت های درمانی که درراستای خدمات رسانی به بزرگترین جمعیت تحت پوشش بهداشتی- درمانی کشور می باشد، سرعت خواهد گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اهمیت راه اندازی بخش سی تی اسکن در بیمارستان سوم شعبان دماوند، اظهار داشت: با راه اندازی این بخش از اعزام بیماران به مراکز درمانی پایتخت پیشگیری خواهد شد و دراین راستا خدمات درحاشیه کلان شهر تهران توسعه می یابد.

وی همچنین درپایان با تقدیر از تلاش های خیرین حوزه سلامت شهرستان دماوند، اقدامات آنها را بسیار اثرگذار توصیف کرد و بر تداوم این همراهی و حمایت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از فعالیت های خیرین سلامت تاکید کرد.

وی ابراز امیدواری کرد: با همت و تلاش مضاعف و هماهنگی با خیرین محترم بتوانیم در راستای ارتقاء سطح سلامت و درمان منطقه گامهای بلندی برداریم و خدمات بهتری در حوزه سلامت و درمان به مردم شهرستان ارائه کنیمو امیدواریم با همت خیرین محترم منطقه بیمارستان سوم شعبان دماوند که دارای 62 تخت فعال می باشد بتوانیم50 تخت دیگر به تختهای بیمارستان بیفزائیم .

مهندس صفری فرماندار شهرستان دماوند نیز در این مراسم با تقدیر از تلاش های دانشگاه عوم پزشکی شهید بهشتی درتوسعه زیرساخت های درمانی شرق تهران اذعان داشت: نمود تحول در حوزه درمانی شهرستان دماوند در سالهای اخیر بسیار پررنگ و مشهود بوده است.

دهقانی دبیر مجمع خیریت سلامت دماوند ضمن تشکر از خیرین سلامت بیان کرد:

حمایت و همکاری خویش را در امور بیمارستان اعلام نمودند.خوشبختانه با حضور خیران در این شهرستان و کمک دولت توانستیم بخش‌های مورد نیاز مردم را در بیمارستان سوم شعبان بازگشایی کنیم تا مردم برای امر درمان مجبور به خروج از شهر نشوند.

در این مراسم لوح سپاس از خیرین توسط دکتر جان بابایی و جمعی از مسئولین به خیرین حاضر آقایان حاج اکبر ابراهیمی –مهندس ضابطی –حاج آقا امیری – دهقانی تقدیم شد.

در ادامه معاونت محترم عمرانی استاندار و معاونت محترم وزارت بهداشت و رئیس علوم پزشکی دانشگاه و هیأت همراه  و مسئولین محترم شهرستان دماونداز بخشهای مختلف بیمارستان از جملهبخشهای مورد افتتاح  سی تی اسکن و کلینیک تخصصی ویژه و همچنین از بخشهای تازه راه اندازی  شده مصلی چند منظوره و لابی و تالار خیران و انبار مرکزی بازدیدنمودند.


١١:٣٠ - سه شنبه ١٧ بهمن ١٣٩٦    /    عدد : ٥٧٩١٠    /    تعداد نمایش : ٦٠٩


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: