مراجعین محترم برای استفاده کامل از امکانات وب سایت از مرورگر Mozilla FirefoxیاGoogle Chrome استفاده نمائید.
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم روز پزشک

برگزاری مراسم روز پزشک در بیمارستان سوم شعبان دماوند

بسمه تعالی

برگزاری مراسم روز پزشک در بیمارستان سوم شعبان دماوند

مراسم با حضور دکتر مسلمی فرد، رئیس بیمارستان ، دکتر مریم جعفری ، معاون درمان بیمارستان و جمع کثیری از پزشکان، در تاریخ 96/6/1 ساعت 13:30 دقیقه در سالن جلسات اداری بیمارستان برگزار شد.

دکتر مسلمی فرد، رئیس بیمارستان در این مراسم ضمن تبریک زادروز حکیم ابوعلی ‏سینا دانشمند نامدار ایرانی و روز پزشک به جامعه پزشکی و پزشکان شاغل در بیمارستان، با بیان این موضوع که بدلیل پراهمیت بودن این قشر جامعه یک روز جهانی نامگذاری شده است نه ملی و به پررنگ بودن و اهمیت جایگاه پزشکی در میان مردم تأکید کردند و از آنان بعنوان يك عضو  اصلی و محوری در تيم بهداشت و درمان ياد كردند.

دکتر مسلمی فرد در ادامه  با بیان این مطلب که حرفه پزشکی پیوند ناگسستنی با مردم دارد، خاطرنشان کرد: این پیوند، از جنس مهر و اخلاق و مسؤولیت‏ پذیری است و پاسخگویی لحظه لحظه و فعالیت حرفه‏ای یک پزشک و گروه پزشکی در کمک به حفظ و ارتقای سلامت هم‏نوعان و هم‏ میهنان را می طلبد به این ترتیب که حتی در مواردی که جفائی  در حق پزشک و یا تیم پزشکی رخ می‏دهد انگیزه والای پزشک برای کمک به بیمار غیر قابل انکار است.

وی افزود: دشواری های بی شمار این حرفه از کشیک های طولانی و کار شبانه روزی و دوری از خانواده تا استرس ناشی از مسوولیت حفظ جان بیماران محترم بعنوان پیچیده ترین مخلوقات الهی، جز ایثار و نوع دوستی و داشتن  انگیزه الهی قابل تحمل نیست.

رییس بیمارستان ضمن تبریک مجدد روز پزشک، و قدردانی از پزشکان مجموعه خواستند علیرغم وجود مشکلات مالی ایجاد شده توسط بیمه ها و عدم پرداخت کارانه به مدت 10 ماهه گذشته همچون گذشته با اهتمام به خدمت‏رسانی و پایبندی به اخلاق حرفه‏ای، مسؤولیت‏ پذیری و پاسخگویی اجتماعی، از قداست پزشکی و جایگاه والا و پیشینه پرافتخار خویش در برابر بی‏ مهری‏ ها صیانت کند.

وی افزود:حضور انسانهای مستعد که در سایه تلاش به دانشمندانی عامل تبدیل می شوند نعمت الهی است بی شک در اوج توانایی دست ناتوانان را گرفتن وآسایش خود وخانواده را در پای آرامش دیگران قربانی نمودن ، ایثار آگاهانه ای است که باعث جاودانگی نام ویاد پزشکان ما می گردد.

در پایان با اهداء هدیه از پزشکان حاضر در جلسه تقدیر بعمل آمد.

 


١٣:٢٧ - پنج شنبه ٢ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ٥٠٥٤٠    /    تعداد نمایش : ٢٨٥


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: