مراجعین محترم برای استفاده کامل از امکانات وب سایت از مرورگر Mozilla FirefoxیاGoogle Chrome استفاده نمائید.
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست هیئت امناء خیرین

نشست هیئت امناء خیرین بیمارستان سوم شعبان دماوند

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سوم شعبان دماوند در نشست هیأت امنا و خیرین در 25مرداد96 دکتر مسعود مسلمی فرد رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند با تأکید بر اقدامات صورت گرفته در راستای افزایش کیفیت خدمات پزشکی به مردم اظهار داشت : هدف گذاری ما این است که درآینده ای نزدیک بیمارستان سوم شعبان دماوند به معتبرترین –مجهزترین و ایمن ترین بیمارستان جنرال استان تهران تبدیل شود.

دراین جلسه که باحضور امام جمعه محترم شهرستان دماوند حاج آقا فتاح دماوندی و مهندس صفری، شهردارمحترم شهرستان دماوند ، آقای مهندس ذبیحی،رئیس محترم شورای شهر دماوندو آقای مهندس نادری، رئیس محترم شورای شهرستان دماوند و آقای دهقانی، دبیر محترم مجمع خیرین سلامت بیمارستان و اعضاء هیأت امناء و خیرین محترم سلامت و دکتر مسلمی فرد ، رییس محترم بیمارستان و آقای کریم خانی، مدیر بیمارستان در سالن اجتماعات بیمارستان برگزار گردید.

دکترمسلمی فرد با بیان اینکه در بیمارستان مجهزترین دستگاهها و تجهیزات پزشکی را داریم افزود :خرید دستگاه رادیولوژی دیجیتال- سیستم پکس( عدم نیاز به فیلم رادیولوژی) –فتال مانیتورینگ-  تخت های جدید بستری –ماشین بیهوشی پیشرفته- دستگاه سونوگرافی پیشرفته - دستگاه C-Armویژه عملهای ارتوپدی-سل کانتر –دستگاه نوار عصب و عضله- مانیتورهای پیشرفتهCCU- دستگاه اتوآنالایزر و تست ورزش و  بسیاری از موارد که برزگترین آنها دستگاه پیشرفته 16 اسلایس سی- تی- اسکن ازجمله اقدامات و خرید های انجام شده در سال 95 و 96 میباشد.

وی با اشاره به پر هزینه بودن دستگاهها و تجهیزات پزشکی گفت نقش خیران محترم در حوزه سلامت بسیار موثر و قابل اتکاء می باشد و از گذشته تا کنون در امور مختلف بیمارستان کمک های فراوانی داشته اند. از خرید تجهیزات عمرانی تا خرید تجهیزات پزشکی و همچنین ساخت بناهای مورد نیاز به گونه ای در 19 ماه گذشته حدود 450 میلیون تومان در توسعه بناهای عمرانی از طرف خیرین به بیمارستان کمک شده است . مسلمی‌فرد با اشاره به حضور خیران در احداث بخش‌های مختلف بیمارستان سوم شعبان شهرستان دماوند بیان کرد: حضور مؤثر خیران در احداث بخش‌های مختلف این بیمارستان زمینه‌ساز ارتقاء بیمارستان است که خوشبختانه در این راستا در 19 ماه گذشته 5 میلیارد تومان تجهیزات نیز وارد این بیمارستان شده است.

رئیس بیمارستان‌های سوم شعبان شهرستان دماوند گفت: با توجه به فرسودگی در بخش‌های مختلف در نظر داریم که در بزودی کلینیک ویژه و مصلی چند منظوره را بتوانیم افتتاح و مورد بهره برداری قرار دهیم و ایشان با اشاره به ساخت مصلای چند منظوره بیمارستان با هزینه خیر محترم جناب آقای امیری گفت: این مصلی از نیازهای بیمارستان بود که با توجه به زیر ساخت آن در مواقع نیاز و بحران با طراحی انجام شد و در عرض 150 دقیقه تبدیل به یک اورژانس خواهد شد و در مواقع عادی برای استراحت و عبادت مراجعین در نظر گرفته می شود . وی با اشاره به ساخت انبار مرکزی با ارزش 350 میلیون تومان توسط جناب مهندس ضابطی گفت این انبار بسیار مناسب موجب ساماندهی تجهیزات و افزایش فضای درمانی خواهد شد.وی با اشاره به بازسازی سالن انتظار و سالن زیباتر جهت انتظار بیماران و مراجعه کنندگان گفت:وضعیت رفاهی بیماران بستری و مراجعین در آینده نزدیک بسیار مطلوب تر خواهد شدو در آینده ای نزدیک افتتاح خواهد شد.

وی در ادامه عنوان کرد: به همت یکی از خیرین محترم مهندس غیبی عملیات خاکبرداری و شروع ساخت بخش جراحی - داخلی از خرداد آغاز گردید تا پس از آن بتوانیم فضای درمانی بیمارستان سوم شعبان دماوند را گسترش دهیم.

ریاست بیمارستان با اشاره به بازسازی بخش اتاق عمل افزودند: برنامه نرم افزاری و نقشه کشی اصلاح ساختار و افزایش اطاقهای عمل بیمارستان در حال انجام است که با تکمیل آن ظرفیت اتاق عمل افزایش می یابد.

در خصوص اهداف توسعه ای بیمارستان خاطرنشان کردند: تعامل مناسب بین بیمارستان ها و خیرین محترم عامل مهمی در افزایش سطح رضایتمندی است و درصورت تعامل و همسویی هر چه بیشتر این دو حوزه می توان علاوه بر ارائه خدمات مطلوب در راستای ارتقاء سلامت شهروندان و رسیدن به اهداف توسعه ای گام های موثرتری برداشت.

ایشان در ادامه در  خصوص ایجاد پاویون های اقامتی مناسب جهت ترقیب ماندگاری متخصصین در بیمارستان مطالبی را بیان نمودند.

وی در ادامه فرمود:اقدامات انجام شده در 20 ماهه گذشته شاهد تحولات چشمگیری بوده، که این اقدامات بدون حضور  خیرین محترم یقیناً به سرانجام مناسبی نمی رسید که جای سپاس و تشکر دارد

حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا فتاح دماوندی فرمودند:با وجود یک بیمارستان دولتی در شهرستان اشاره کرد در این شهرستان که با توجه به بار بسیار زیاد مراجعین جوابگوی مراجعین و بیماران نیست که امید است بتوانیم راهگشای کاهش مشکلات درمانی مردم شهرستان باشیم.امام‌جمعه شهرستان در پایان بر مؤثر و پایدار بودن کمک‌های خیرخواهانه مردمی و ضرورت و اهمیت توجه به‌سلامت و صحت به ‌عنوان یکی از نعمت‌های اساسی خداوند تأکید کرد.

امام جمعه محترم در ادامه از خدمات و تلاشهای ارزنده رئیس بیمارستان که مسئولیت ارائه خدمات درمانی را در محدوده منطقه را بعهده دارند تشکر و قدردانی کرد.

مهندس ذبیحی ،رئیس محترم شورای شهر دماوند بیان نمودند:از آنجائیکه رفع نیازهای درمانی و ارتقای سلامت جامعه، جزبا مشارکت مردمی و حمایت خیرین تحقق نمی یابد و افراد خیر زیادی وجود دارند که لازم است که زمینه مشارکت آنها برای انجام کارهای خیر فراهم شود.ایشان در ادامه فرمودند:مراحل احداث پارک 21 هکتاری روبروی بیمارستان جهت ارائه خدمات رفاهی بیشتر به مراجعین در حال اقدام است.

آقای کریم خانی ، مدیر بیمارستان در ادامه در خصوص برخی از شاخصهای اساسی بیمارستان مطالبی بیان نمودند .

وی افزود: بیمارستان شهرستان های تابعه استان تهران باید از نظر تجهیزات و ارتقای سطح کمی و کیفی خدمات درمانی به حد قابل قبولی برسد، تا علاوه بر افزایش رضایت مندی شهروندان از مراجعه بیماران به مرکز استان جلوگیری کند.

پس از ارائه گزارش از وضعیت بیمارستان بوسیله جناب آقای دکتر مسلمی فرد و ریاست محترم بیمارستان اعضا به بحث و تبادل و نظر در خصوص موضوعات اساسی و مهم از جمله راهبردهای آینده هیأت امناء ، تقویم و شکل برگزاری جلسات و تعیین کمیته های تخصصی و اعضای هیأت امناء و ... پرداختند و مصوبات ذیل مورد تصویب اعضاء قرار گرفت.

 

1-مقرر گردید جلسات هیئت امناء با توجه به موضوعات متنوع پیش رو ، ماهیانه برگزار گردد.

2- 4 کمیته عمرانی ، صندوق جهت بیماران بی بضاعت ، جذب خیران و پیگیری مصوبات ذیل هیأت امنا تعریف گردیدند که مقرر گردیدند ضمن تعیین و تصویب اساسنامه در جلسات بعدی مورد بحث و دبیران کمیته ها منصوب گردند.

3- مقرر گردید تا جلسه بعدی اطاقی جهت استقرار هیأت  امنای خیرین بیمارستان تعیین گردد.

4-ایجاد پاویونهای اقامتی مناسب جهت ترغیب ماندگاری متخصصین.

5-یک دستگاه آمبولانس توسط حاج آقا ابراهیمی از خیران دماوند خریداری شده است، این خودروی آمبولانس وارد بیمارستان شده و به دلیل عدم پلا‌ک‌گذاری توسط راهور متوقف است که امیدواریم مشکل آن رفع شود و این آمبولانس بتواند به مردم شهرستان دماوند خدمات‌رسانی کند.

6-پیگیری مطالبات بیمه ای


١٢:٤٠ - پنج شنبه ٢٦ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ٥٠٢٠١    /    تعداد نمایش : ٢٣٠


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: