مراجعین محترم برای استفاده کامل از امکانات وب سایت از مرورگر Mozilla FirefoxیاGoogle Chrome استفاده نمائید.
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

خدمتی دیگر در بیمارستان سوم شعبان دماوند

تجهیز آزمایشگاه بیمارستان سوم شعبان دماوند به دستگاه الکترولیت آنالیزر ISE و بن ماری جدید

 

بنا به گزارش روابط عمومی بیمارستان، در راستای افزایش کیفیت خدمات آزمایشگاهی بیمارستان، به همت یکی از خیرین محترم شهرستان دماوند دو دستگاه  آزمایشگاهی به بیمارستان سوم شعبان دماوند اهدا  گردید.

مهندس حسینی مسؤول تجهیزات بیمارستان بیان کرد: دستگاه الکترولیت آنالایزر،  غلظت الکترولیت های موجود در مایعات بدن نظیر خون، پلاسما، سرم یا نمونه ادرار را اندازه گیری می کند و برای مشخص سازی عدم تعادل های متابولیکی و اندازه گیری عملکرد قلب و کلیه در آزمایشگاه کاربرد دارد. قبل از این از روش رنگ شعله جهت انجام این آزمایش استفاده می شد که روش و دستگاه جدید سرعت و دقت بیشتری دارد..شایان ذکر است دستگاه تهیه شده از معتبرترین برندهای خارجی بوده و هزینه آن به مبلغ 110 میلیون ریال توسط یکی از خیرین محترم شهرستان تقبل شده است.

(EASYLYTE Electrolyte Analyzers ISE MADE IN USA)

دستگاه دیگر حمام آب آزمایشگاهی( بن ماری سرولوژی) یکی از دستگاه های آزمایشگاهی می باشد که برای گرم نمودن برخی از محیط های کشت و فرآورده های خونی منجمد استفاده می شود.همچنین برای انجام یک سری از واکنش های بیوشیمیایی نیز کاربرد دارد.کنترل دقیق دمای آب که توسط این دستگاه انجام می شود جهت بسیاری از آزمایشات به ویژه آزمایش های آنزیمی و انعقادی بسیار مهم است ، چرا که تغییر دمای 1 درجه سانتیگرادی می تواند خطایی معادل 10 درصد در این گونه آزمایشات را ایجاد نماید . هزینه دستگاه مذکور نیز توسط خیر محترم سلامت به مبلغ 42 میلیون ریال تقبل شده است.

(WNB22L1 MADE IN GERMANYMEMMERT)


١٣:٢٠ - دوشنبه ٢٦ تير ١٣٩٦    /    عدد : ٤٨٩٤٧    /    تعداد نمایش : ٢٢٥


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: